istanbul travesti Haber |istanbul travesti Bilgi |istanbul travesti |istanbul travesti |travesti | ankara travesti|ankara travestileri |ankara travestiankara travesti<
Kompozit Kapı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kompozit Kapı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yazar: John Okunma Sayısı: 2606 Yayınlanma Tarihi 02 Nov 2017 Yorum: 0

Gelişen dünyamız beraberinde birtakım sorunları da beraberinde getirmiştir. Bunların en başında güvenlik sorunu gelmektedir. Bu sorunla beraber lüks tüketim sınıfında yer alan kompozit kapı da artık zaruri ihtiyaçlar listesinde yerini almıştır. Kompozit Kapılar, sac ve çelik lamalarla desteklenerek güçlendirilmiş, dışarıdan zorlamayla açılması imkânsız sağlam kapılardır. Her kompozit kapı kompozit kapı değildir. Bir kompozit kapının sağlamlığını belirleyen çeşitli faktörler vardır. Bunlar; doğru imalat, doğru ölçü, doğru montaj ile doğru kapı bölümlerine yapılan doğru takviyelerdir.

Bir kompozit kapının sağlam olabilmesi için;

* İmalat esaslarına uygun olması

* Ölçü esaslarına uygun olması

* Montajda da önce köşebent kör kasa duvara giydirilip, onun üzerine tek parça kasa kaynatılmalı.

* Kompozit Kapıya Çelik Zırhı uygulanmalı: 7 ayrı parçadan oluşan bu destek sistemi; kapının hırsızın müdahale edeceği bölgelerini takviye etmek amacıyla hazırlanmış 7 ila 10 mm arasında değişen kalınlığa sahip lamalardan ve kancadan oluşur. Bir kompozit kapı firması bu özelliklere uymuyorsa ürettiği kapılar sağlam ya da açılmayan kompozit kapı sınıfına giremez. 

Kompozit Kapı Kasası Nedir? 

Kompozit Kapınızın, duvara monte edilen bölümüdür. Genellikle her marka kompozit kapıda kasa bölümü 2mm DKP sacdır. Kompozit kapınızın, güvenli ve sağlam olabilmesi için kasanın bazı özellikleri olması gerekir. Kompozit kapı kasasındaki mil yuvası en az 5 mm çelik ile güçlendirilmiş olmalıdır. Kullanılan kilit markası ve özelliği ne olursa olsun; Kilitten çıkan miller, her kompozit kapıcının kalınlığını 2 mm olarak belirlediği kasanın mil yuvasına girer. O halde mantıklı ve pratik bir yöntemle bu bölümlerin çelikle desteklenmesi şarttır. Kapı kasasını tamamen çelikten imal etmek mümkün olmayacağından; kasasının kilit mil yuvasının çelik lamalarla (içi dolu çelik) desteklenmesi gerekir. Ayrıca bu da yeterli değildir. Kapınızın montaj sonrası kesin olarak esnememesi gerekir. Bu da ancak doğru montaj yöntemiyle sağlanır.

Kompozit Kapı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Her kompozit kapı, size istediğiniz güvenliği ve dayanıklılığı sunamaz. Sizi her koşulda koruyacak, yüksek güvenlik sunacak ve uzun yıllar dayanacak bir kompozit kapı sahibi olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. 

1. Kompozit kapı alma kararını hayatınız boyunca bir ya da iki kere vereceksiniz. Bu yüzden çok iyi araştırma yapmalı, sizi uzun yıllar güvende hissettirecek bir kompozit kapı almalısınız.

2. Size en yakın çilingire danışın. Kompozit kapıların teknik uzmanı çilingirlerdir ve sizi doğru kapıyı alma konusunda yönlendirebilecek bilgi ve birikime sahiplerdir. 

3. Her kompozit kapı, gerçek kompozit  kapı değildir! Gerçek bir kompozit kapının size sunacağı güveni yaşamak istiyorsanız; alacağınız kapının güvenliği, bağımsız kuruluşlar tarafından test edilmiş ve onaylanmış olmalıdır. Özellikle “AVRUPA BİRLİĞİ HIRSIZLIĞA KARŞI GÜVENLİK SERTİFİKALI” markalarını tercih etmenizde fayda var. AB sertifikası sunamayan markalarda İse en azından TSE belgesini aramanız güvenliğiniz için önemlidir. 

Satın alacağınız kompozit kapı markasında EN 1627 AB hırsızlığa karşı dayanıklılık sertifikası ve sertifika sınıflarını sorgulayın. Unutmayın ki her kompozit kapı açılır; önemli olan ne kadar sürede açıldığıdır. “AVRUPA BİRLİĞİ HIRSIZLIĞA KARŞI GÜVENLİK SERTİFİKASI” na sahip kompozit kapılar, class1,class2,class3,class4,class5,class6 diye sınıflandırılır. Sırasıyla class1 en kolay açılanı,class6 da en zor açılanıdır. Alacağınız kompozit kapıda bu tür test belgelerini mutlaka sorun. Unutmayın ki, bu belgeleri sunamayan kapıların güvenliği şüphelidir. 

Kompozit kapınızı uzun yıllardır bu işle uğraşan, kurumsal bir yapılanmaya sahip imalatçı şirketlerden veya bu şirketlerin yetkili bayilerinden alın. Merdivenaltı imalathanelerde yapılmış, ucuz kompozit kapılar güvenliğinizi tehdit edebilir.

Etiketler: Kompozit kapı
Yorumlar
Yorum Yap

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis sanal ofis

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis sanal ofis